Detajet e prones

TRR-0419-1382 Jepet me qera vile 4 kateshe - Tirane

Property ID : TRR-0419-1382

Qera 6,000 Euro muaji - Vila

Jepet me qera vile 4 kateshe
Pozicionohet ne nje nga rruget me te mira te Tiranes se Re , ku ka biznese dhe ndertime elitare.
Ka nje siperfaqe prej 316 m2
Siperfaqe e bazes se ndertimit 157.7 m2
Siperfaqe e bodrumit eshte 141.4 m2 , parkohen 5 makina.
Siperfaqe e katit perdhe ( kati pare ) eshte 152.2 m2 dhe 5 ,5 m2 verande.
Siperfaqe e katit te pare ( kati i dyte teknik) eshte 157.7 m2 dhe 2.5 m2 verande
Siperfaqe e katit te dyte ( kati i trete teknik ) eshte 157,7 m3 dhe 2.4 m2 verande.
Siperfaqe totale e ndertimit eshte 609 m2 dhe 10.4 m2 verande
Total ndertim 619.4 m2 
Siperfaqe e tuallit te lire eshte 158, 3 m2
Pronari ka marre miratimin dhe per nje kate shtese me tarrace te shfrytezueshme me konstruksion metalik dhe parapet xhami paronamik ashtu sic paraqitet ne projekt.
Vila eshte e rrethuar me kangjella dhe disponon 2 porta njera per parkim makinash dhe tjetra nga pjesa ballore per kliente.
Ne pjesen e perparme te viles ka nje hapesire per shfrytezim rreth 80 m2 brenda rrethimit dhe 40 m2 ne trotuar e cila eshte ne shfytezim dhe eshte ne pronesi.
Prona eshte e pershtatshme :
Ne rast se do te prishet ndertimi egzistues kesaj prone  i eshte miratuar nga bashkia
PDV 2 ku mbi kete siperfaqe nderton deri ne 10 kate me intensitet ndertimi 3,84 por mund te zhvillohet dhe si hotel duke respektuar projektin e miratuar nga bashkia
Cmimi i qerase 6000 euro/ muaji

Te dhena specifike

Vendndodhja e Prones

Prona te ngjashme