Detajet e prones

TRR-0419-1560 Jepet me qera hotel ne qender te tiranes , e ndare ne dy godina , e rrethuar me porte me vete brenda nje territori!! - Tirane

Property ID : TRR-0419-1560

Qera 4,830 Euro muaji - Hotel
15 Dhoma Gjumi  Shto ne liste Printo

Jepet me qera hotel ne qender te tiranes , e ndare ne dy godina , e rrethuar me porte me vete brenda nje territori!!
Aktualisht eshte e lene me qera me kontrate 15 vjecare , e cila perfundon ne tetor te vitit 2022 , 3 vjet .
Pala qiramarrese kane bere nje investim total tek te dy godinat , rikonsruksion total nga e para , mobilim te ri , me nje vlere totale 380.000 euro.
Marrja me qera e ketij hoteli kushtezon blerjen e biznesit qe kane bere investitoret.
Cmimi i shitjes se biznesit per tre vitet e mbetura te kontrates do te jete 72.000 euro.
Ne rast se rinegociohet per shtese 5 vjet te kontrates aktuale , cmimi i shitjes se biznesit do te jete 95.000 euro , ne menyre qe qeraja e hotelit pas blerjes se biznesit do te jete 4830 euro / muaji bashke me tatimin ne burim.
Hoteli perbehet nga :15 dhoma ( 5 me dy krevat te ndare + 9 dhoma me krevat dopjo + 1 dhome me krevat tek) te shperndara ne 2 godina
Godina kryesore ka 3 kate ku gjenden 10 dhoma, + ka recepsion, salle konvference per 35 veta, 2 banjo, zyre te vogel menaxheri dhe finance , 2 bodrume njeri rreth 100 metra katrore i gatshem i shtruar per tu vene ne pune + bodrum 40m2 me pompa depozite + nje magazine te vogel rreth 16m2
Godina vogel ka nje bar ku sherbehet mengjesi prej afro 200 e ca m2 dhe ne katin e dyte ka 5 dhoma.
Hoteli eshte i ri , i mobililuar , me gjenerator , stabilizator
Cmimi i qerase 4830 euro/ muaji
Cmimi i shitjes se biznesit 95.000 euro

Vendndodhja e Prones

Prona te ngjashme