Detajet e prones

TRS-0419-1387 Shitet vile 4 kateshe - Tirane

Property ID : TRS-0419-1387

Shitje 2,000,000 Euro - Vila

Shitet vile 4 kateshe 
Pozicionohet ne nje nga rruget me te mira te Tiranes se Re , ku ka biznese dhe ndertime elitare.
Ka nje siperfaqe prej 316 m2
Siperfaqe e bazes se ndertimit 157.7 m2
Siperfaqe e bodrumit eshte 141.4 m2 , parkohen 5 makina.
Siperfaqe e katit perdhe ( kati pare ) eshte 152.2 m2 dhe 5 ,5 m2 verande.
Siperfaqe e katit te pare ( kati i dyte teknik) eshte 157.7 m2 dhe 2.5 m2 verande
Siperfaqe e katit te dyte ( kati i trete teknik ) eshte 157,7 m3 dhe 2.4 m2 verande.
Siperfaqe totale e ndertimit eshte 609 m2 dhe 10.4 m2 verande
Total ndertim 619.4 m2
Siperfaqe e tuallit te lire eshte 158,3 m2
Pronari ka marre miratimin dhe per nje kate shtese me tarrace te shfrytezueshme me konstruksion metalik dhe parapet xhami paronamik ashtu sic paraqitet ne projekt.
Vila eshte e rrethuar me kangjella dhe disponon 2 porta njera per parkim makinash dhe tjetra nga pjesa ballore per kliente.
Ne pjesen e perparme te viles ka nje hapesire per shfrytezim rreth 80 m2 brenda rrethimit dhe 40 m2 ne trotuar e cila eshte ne shfytezim dhe eshte ne pronesi.
Prona eshte e pershtatshme :
Ne rast se do te prishet ndertimi egzistues kesaj prone i eshte miratuar nga bashkia
PDV 2 ku mbi kete siperfaqe nderton deri ne 10 kate me intensitet ndertimi 3 ,84 por mund te zhvillohet dhe si hotel duke respektuar projektin e miratuar nga bashkia
Cmimi i shitjes se objektit egzistues 2 milion euro

  • :

Te dhena specifike

Vendndodhja e Prones

Prona te ngjashme