Detajet e prones

TRS-1216-603 Vile per shitje ne Kamez - Tirane

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35

Property ID : TRS-1216-603

Shitje 227,854 Euro - Vila
100000 m23 Dhoma Gjumi1 Tualet  Shto ne liste Printo

 

OKAZION – Shitet shtepi privatate 2 kateshe prane godinave te Istitutit bujqesor Kamez. 

Shtepia ka dy kate , kati I pare dhe papafingo . Kati i dyte (papafingo)eshte  i pa perfunduar dhe i pandare. Kati I pare ka  3 dhoma gjumi,soxhorno ndenjie  e madhe dhe dhome gatimi  ngrenie me vete. Ka nje tualet 3×3.5 m me dritare.eshte e mobiluar . Eshte me cati ,me kanalizime te ujrave te zeza e te bardha . Ka garazh per nje makine dhe oborr per tre makina E rrethuar me mur,dhe  porte me vete. Rruga eshte e asfaltuar deri tek porta. Ka dy puse,  nje per uje te pishemi cili ka uje per gjithe vitin , nje per te lare dhe ujitje. E gjithe sip e tokes eshte mbjelle me pem..Ka drita 24 ore. Internet. Ka afer kopesht per femije. Shkolle 9 vjecare , gjimnaz dhe qender shendetesore. Sigurisht shume afer jane fakultetet e univeritetit bujqesor. Eshte vend shume i qete dhe relaksues ku dominon gjelberimi dhe qetesia. me sip:

Kati i pare me sip 188.6 m2

Katii dyte (papafingo) me  sip 188.6m2

Total sip …………….377.2 m2

Sip e tokes  ………..1000 m2 nga te cilat 500.40 m2 eshte truall dhe 490 .60 m2 jan toke are .

Sip e tokes se  lire ,oborr , pemtari , ambjente relaksi , gjelberim …811.4 m2

E gjithe siperfaqa eshte mbjelle me peme frutore ,dekorative ku dominojne agrumet dhe peme te tjera si ullinj,shege,kajsi,dardhe, molle, lajthi, fiq, kivi, rrush etj. etj.

Ka nje lokacion shume te mire  qe komunikon  direkt nga ura e madhe e institutit bujqesor e cila eshte nje rruge e re me  infrast rukture shume te rregullt , me ndricim ,trotuare etje me nje distan jo me shume se 15 min ne kemb nga ura , dhe pes minuta me makine .Ka komunikim  me rruge makine dhe nga godinat e fakultetit dhe  konvikteve  te Universitetit Bujqesor  me rruge te asfaltuar .

Kati I pare me sip 188.6 m2 ……….……….. 113.160 euro

Kati I dyte (papfingo) mqs eshte e painvestuar   me 50%  e cmimit e references se shtetit siperfaqe 188.6 m2 ….66.010 euro

Cmimi Total I ndertimin  ……………………………………………………………….179.170 euro

Cmimi I tokes    se lire 811.4 ……… me 60 euro m/2 ………………………………..48.684 euro

Cmimi total I shitjes ndertim + toke  ………………………………………………227.854 euro

Shitet per arsye emigrimi .

 • :
Vendndodhja e Prones

Prona te ngjashme